TREĆA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA ISTOK, 15. KOLO

4:3 (1:3)

Jurjevac – Igralište Bara. Gledatelja: 100. Sudac: Stjepan Barišić (Osijek). Pomoćnici: Mario Jurić (Osijek) i Hrvoje Rikert (Osijek). Strijelci: 0:1 Bungić (2.), 1:1 Galić (20.), 1:2 Blažević (21.), 1:3 Daniel Bungić (25.), 2:3 Dos Junior Santos (51. – 11 m), 3:3 Kukučka (89.), 4:3 Pranjić (90.).

ZRINSKI (J): Pintarić, Mihaljević, Matković (61. Antonio Kerovec), Pranjić, Bagarić, Kovačević, Dos Santos Junior, Stanušić 72. Kujundžić), Majdiš, Šinko (46. Kukučka), Galić. Trener: Antun Labak.

SLOGA (NG): Maričević, Kašljević, Ćelepirović, Vlaović, Filipović, Daniel Bungić (87. Severović), Filip Bungić, Gospočić (83. Blažević), Blazina, Blažević, Mihić. Trener: Ivo Babić.

Nogometaši Zrinskoga htjeli su se pod svaku cijenu od svojih vjernih navijača oprostiti pobjedom što su na kraju i uspjeli, ali moramo priznati uz dosta sreće. Jer gosti iz Nove Gradiške pokazali su se kao odlična momčad koja je do posljednje dvije minute u potpunosti nadigrali Jurjevčane. Ali, to je nogomet: u završnici utakmice dvije organizirane domaće akcije bile su dovoljne za preokret od 2:3 do 4:3.

Već u drugoj minuti gosti su šokirali domaćine. Lopta ubačena iz kornera došla je na drugu stativu gdje gostujući napadač vraća u sredinu. Na pravom mjestu našao se Filip Bungić koji puce prema golu, a domaći golman Pintarić samo ju rukama ubacuje u gol. Desetak minuta trebalo je domaćinima da srede svoje redove, a nakon toga preuzeli su inicijativu. U 20. Minuti na dvadesetak metara iskosa s lijeve strane srušen je Dos Santos Junior. Milimetarski točnim udarcem Krešimir Galić pogađa prvi kut novogradiške mreže za izjednačenje 1:1. Međutim, samo minutu kasnije, ponovo šok za domaće navijače. Novogradišćani su krenuli u kontru, a sam se pred Pintarićem našao Ivan Blažević koji pogađa Pintarićevu mrežu. Slavlje se još nije niti završilo, a gosti su postigli i treći pogodak. U prodoru je bio Daniel Bungić koji udarcem s ruba kaznenoga prostora pogađa lijevi donji kut. Jurjevčani su u šoku jer nisu naučili da njihova obrana tako „pliva“. Osjetilo se neigranje Dražena Fehira zbog tri žuta kartona. Jurjevčani su u završnici prvoga dijela mogli smanjiti rezultat. Igrala se 43. Minuta kada je Pranjić na lijevoj strani pronašao Mihaljevića koji puca s ruba kaznenoga prostora. Golman Maričević odbio je loptu do Andreja Majdiša koji s desetak metara puca preko gola.

U nastavku utakmice Jurjevčani su krenuli puno agresivnije i to im se isplatilo u 51. Minuti kada je u kazneni prostor ušao Dos Santos Junior. Gostujući branič ga ruši, s sucu Stjepanu Barišiću nije preostalo ništa drugo nego pokazati na bijelu točku. Siguran realizator bio je sam Dos Santos Junior. Pri jedanaestercu gostujući igrač Marko Filipović dobio je drugi žuti karton pa su gosti do kraja utakmice igrali s igračem manje. Ali, to se nije primijetilo u gostujućoj igri. U 53. minuti gosti su mogli postići i četvrti gol za konačno rješenje utakmice. Filip Bungić izašao je sam pred Pintarića, ali njegov udarac jurjevski golman izbacuje u korner. U 56. minuti uzvraćaju domaćini. Janik Kukučka ušao je u kazneni prostor, prebacio golmana Maričevića, ali je ovaj uspio uhvatiti loptu na gol crti. U 72. Dos Santos šutira s dvadesetak metara, ali preko gola. Tri minute kasnije i Galić upućuje udarac prema gostujućem vrataru koji odbija loptu, ali Dos Santos ne stižu ubaciti loptu u mrežu. Gosti su mogli riješiti utakmicu u 76. minuti, ali Daniel Bungić s ruba kaznenoga udarca šutira tik pored vratnice. Novu priliku gosti imaju samo dvije minute kasnije, ali udarac Ivana Blaževića brani Pintarić. I kada se činilo da će gosti odnijeti bodove, dogodio se čudesan preokret. U 89. minuti raspoloženi Janik Kukučka s petnaestak metara iskosa pogađa suprotni kut za poravnanje. Šok u kojemu su se našli gostujući igrači, iskoristio je Jurica Pranjić i već u sljedećem napadu iz gužve postiže pogodak. Za jurjevsko slavlje i odlazak na zasluženi zimski odmor s četvrtoga mjesta.