U sklopu sedmog kola Treće HNL – Istok nogometaši HNK Đakovo Croatije i gosti iz Belišća odigrali su susret prepun uzbuđenja i preokreta. Unatoč vodstvu domaćina od 2:0, momčad Davora Rupnika s tri postignuta pogotka u posljednjih 25 minuta susreta došla je do punog plijena i vrijednih bodova.

Nogometaši Belišća kvalitetnije su ušli u utakmicu, imali su posjed, češće bili pred vratima domaćina, dok su Đakovčani bili opasniji iz prekida. Upravo iz slobodnjaka HNK Đakovo Croatia dolazi do prednosti, a strijelac u 37. minuti bio je Mihael Pongračić koji je preciznim udarcem prebacio živi zid i pogodio u ‘devedeset’ za 1:0. Bio je to ujedno i rezultat kojim se otišlo na odmor.

Nakon petnaestak minuta nastavka Đakovčani su novim pogotkom Pongračića došli do, tada se činilo, visokih 2:0 i malo tko je mogao i zamisliti da bodovi neće ostati u Đakovu. Naravno, s takvim epilogom nisu se složili gostujući nogometaši koji vrlo brzo, preciznije, u 66. minuti pogotkom Mandića smanjuju zaostatak na 2-1.

Mandićev pogodak dodatno je ohrabrio ekipu Belišća kojoj je samo četiri minute trebalo do poravnanja zahvaljujući iskusnom kapetanu Zoranu Ratkoviću koji pogotkom u 70. minuti vraća utakmicu u egal.

Potpuni šok za domaćine uslijedio je u samoj završnici, točnije, u 85. minuti kada Ivan Mandić postiže svoj drugi, a ukupno treći i ujedno pobjedonosni pogodak njegove momčadi, i tako od Pongračića preuzima epitet igrača utakmice.

Ovom pobjedom Belišće je skočilo na treću poziciju prvenstvene ljestvice, dok će Đakovčani priliku za popravak imati već u srijedu kada će u zaostalom susretu šestog kola gostovati u Vukovaru.

1. kolo Treće HNL – Istok: HNK Đakovo Croatia – NK Belišće 2:3 (Pongračić 37’, 60’ / Mandić 66’, 85’; Ratković 70’)

Izvor: HNK Đakovo Croatia