U svojoj drugoj natjecateljskoj sezoni Druge županijske nogometne lige nogometaši Vinogradara poprilično su visoko postavili svoje ambicije. Uz iskusnu okosnicu koju čine Ivan i Josip Fehir, Stablek Brajković, Manuel Getoš, Mihael Živković momčadi su se priključili i iskusni igrači iz viših rangova (Antun Labak i Antonio Kerovec), cilj je, dovođenjem nekoliko mlađih igrača (Dani Smolka, Danko Kukučka, Josip Vavra), stvoriti poznatu simbiozu za uspjeh – spoj iskustva i mladosti. Još jedno važno ime bilo je u igri, oni Dražena Fehira, iskusnoga igrača Zrinskoga iz Jurjevca, ali u posljednji trenutak Dražen se odlučio nastaviti nogometnu karijeru, ovaj puta u Vihoru iz Jelisavca (gdje je trener Antun Labak). Ali, Dražen Fehir preuzeo je ulogu trenera pa je vodio momčad s klupe.

U prva dva kola osvojen je „mršavi“ bod i to na domaćem terenu protiv Šokadije za koju se još nije znalo da će u jesenskom dijelu ostvariti rezultatsku krizu. Protiv Dračica upisan je visoki poraz koji je barem na trenutak razbio uvodni entuzijazam.

Prva pobjeda ostvarena je protiv Jedinstva iz Forkuševaca, što je bilo i očekivano. Međutim, utakmica u Koritni pokazala je sve slabosti: u gostima nogometaši Vinogradara nikako ne mogu pronaći svoju igru. Takav problem pojavit će se i u ostalim gostujućim utakmicama.

Po uspješnosti na domaćem terenu Vinogradar bi zasigurno bio na vodećoj poziciji jer je ostvario šest pobjeda i samo jedan remi. Treba spomenuti da su „vinogradari“ na svom igralištu skinuli i vodeće momčadi: u sedmom kolu Hajduk iz Širokoga Polja (2:1), a u 14. i Polet iz Semeljaca (2:1).

Posebno će domaćini pamtiti utakmicu protiv Dinama iz Trnave u kojoj su gostima podarili „petardu“ (5:0). Utakmica će ostati u sjećanju i Josipu Fehiru, strijelcu čak četiri pogotka koja su ga promovirala u najboljega klupskoga strijelaca (13), ali i drugoga topnika jesenskoga dijela.

Da medalja ima dvije strane, pokazali su „vinogradari“ igrama u gostima. U sedam gostujućih utakmica donesen je samo jedan bod i to u posljednjem kolu protiv „fenjeraša“ iz Preslatinaca (1:1).

Dakle, na tablici „domaći“ Vinogradar u samom vrhu, na tablici „gosti“ u samom dnu. Kada zbrojite i oduzmete sredina tablice, šesto mjesto s 19 bodova je realnost.

Josip Fehir drugi strijelac lige

Što se tiče nastupa, šest igrača skupilo je preko tisuću minuta, a Mandićevčani su ukupno koristili usluge 24 igrača. Treba istaknuti da je rekorder Antonio Kerovec koji je odigrao 13 utakmica u punoj minutaži, a odmah do njega je golman Renato Kovačević koji je branio na svih 14 utakmica, ali u drugom kolu protiv Dračica branio je 56 minuta nakon čega ga je zamijenio Danijel Penc kojemu su to bile jedine minute na mandićevačkom golu.

Uz prvoga strijelca Josipa Fehira s pet golova istaknuo se i Stablek Brajković. Ovaj igrač bio je aktivan u još jednoj kategoriji: tijekom igre dobio je najviše žutih kartona (5) i jedan crveni. Vinogrdar u kategoriji fair-playa ne stoji baš najbolje. U 14 odigranih utakmica dobili su 31 žuti i dva crvena kartona.