Najteže su utakmice kada su vas već unaprijed proglasili pobjednikom. A upravo se to dogodilo đakovačkim rukometašima koji su dosta nervozno krenuli u susret protiv Županjaca. Nekoliko promašenih zicera, pogrešnih dodavanja i lagano primljenih golova s pivota odlike su prvih dvadeset minuta utakmice.

Županjci su se u tom razdoblju dobro držali, u 13. minuti bili su u egalu (6:6). Nakon toga, đakovački su rukometaši ubacili u višu brzinu i ubrzo su u 21. minuti došli do vodstva 10:7 da bi se do kraja prvoga dijela razlika popela na plus pet (15:10).

U prvih deset minuta nastavka Đakovčani su ostvarili seriju 8:1 (23:11) i time riješili pitanje pobjednika. Đakovčani su iz konri postizali lagane pogotke, svi su bili rastrčani i raspoloženi za igru, a trener Domagoj Perlić u posljednjih 20 minuta dao je priliku i mlađim igračima koji su iskoristili ponuđene minute i nastavili istim ritmom.

Na kraju utakmice, razlika od plus 19 dovoljno govori o razlici u kvaliteti današnjih protivnika. Uz već dokazane mlade snage Božičevića (4) i Matačića (5) svoje su minute iskoristili Karlo Mesić, strijelac dva pogotka, a isti učinak ostvario je i Fran Kokanović.

Najbolji strijelac u domaćim redovima bila su dvojica Luka – Omrčanin i Matačić s 5 golova, Božičević, Vuković u Antunović dodali su po četiri, a tri se puta u listu strijelaca upisao Ivan Lasić. Kod gostiju Rafael Lovrić postigao je pet golova.

Ovo četvrto kolo donijelo je jedno iznenađenje. Rukometaši Broda pobijedili su drugu momčad Nexea (38:32) i tako Našičanima nanijeli drugi poraz. Očito da je knjiga oko prvaka druge lige pala na dva slova – Đakovo i Slatinu. Prema svemu sudeći, njihovi međusobni susreti odlučivat će o povratniku u prvu rukometnu ligu.

Nakon četiri kola Đakovčani su na prvom mjestu sa svih osam bodova. Sada slijedi dvotjedna stanka, a prvenstvo se nastavlja 7. studenoga kada igrači trenera Pelića gostuju u Valpovu.