U četvrtom kolu Druge županijske nogometne lige, vodeći dvojac nastavio je nizati pobjede, a kao ugodno iznenađenje pokazalo se Jedinstvo iz Forkuševaca koje je i u ovom kolu upisalo pobjedu te drži izvrsno treće mjesto.

DRUGA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA, 4. KOLO

0:3 (0:0)

Đakovo – Stadion Croatia 1971. Gledatelja: 150. Sudac: Dalibor Totić (Đakovo). Pomoćnici: Elko Crn (Selci Đakovački). Strijelci: 0:1 Šlegl (48.), 0:2 Habada (61.), 0:3 Mišetić (73.).

DRAČICE: Cikač, Jezdidžić (85. Petar Andričić), Šarčević, Mihalj (65. Željko Čečura), Iletić, Đurđević, Kasa, Marko Andričić, Tadić (72. Škalić), Grgić, Ivan Krizmanić. Trener: Ivica Gavran.

OMLADINAC (J): Brandis, Denis Brkić, Batorek (63. Goran Kristek), Šlegl, Enis Brkić, Kanisek, Josip Hulak, Habada (89. Alen Stuhli), Mišetić, Pastva (86. Kolarik), Igor Stuhli (79. Smolka). Trener: Šimo Živković.

Dračičani su nagovijestili da će „skupo prodati svoju kožu“ protiv vodeće momčadi lige. U prvih 45 minuta obje momčadi bile su izjednačene. Dračičani su imali tri slobodna udarca, ali ništa se nije izrodilo u ozbiljniju priliku za gol.

U nastavku susreta, Josipovčani su se radovali. U 48. minuti ubačenu loptu sa strane u kaznenom prostoru dočekao je Kanisek koji šutira glavom, a golman Cikač odbija. Na nju je natrčao Habada i iz blizine ubacio u gol. Taj pogodak dao je dodatni motiv Josipovčanima da što prije riješe pitanje pobjednika. U 61. minuti Habada izvodi slobodan udarac iskosa s 20 metara i pogađa bliži kut Cikačeve mreže. Dračičani su bili blizu smanjenju rezultata u 65. minuti kada je sudac Tomić pokazao na bijelu točku zbog igranja gostujućega braniča u kaznenom prostoru. Međutim, danas odlični Brandis pročitao je namjeru Marija Kase i obranio njegov udarac.  Konačno rješenje utakmice dogodilo se u 73. minuti. Ponovo su Josipovčani izveli slobodan udarac, a na odbijenu loptu natrčao je Mišetić i pospremio je u dračičku mrežu.

Dračičani, već po tradiciji, nisu se predavali niti kod vodstvo gostiju od 3:0. U 80. minuti sam je pred Brandisa izašao Ivan Grgić, ali josipovački vratar i tu je situaciju riješio na zadovoljstvo svoje momčadi. Do kraja susreta, nogometaši Omladinca mirno su priveli utakmicu kraju i upisali tri boda koja ih i dalje, uz Šokadiju, ostavljaju stopostotnima.

0:2 (0:2)

Ivanovci – Igralište Ivanovci. Gledatelja: 100. Sudac: Marko Tomić (Gorjani). Pomoćnici: Valentino Barišić (Osijek) i Slavko Medved (Đakovo). Strijelci: 0:1 Matić (12. –  11 m), 0:2 Matić (27.).

MLADOST (I): Dolić, Domagoj Dudaš, Josip Bauer, Lovrić, Lulić, Goran Išasegi, Ferić, Zvonimir Mikloš, Kolar, Ivan Išasegi, Tadić (Radočaj, Mario Išasegi, Karas, Drobina, Jurić). Trener: Dražen Higeli.

ŠOKADIJA: Marijanović, Bilić (46. Marković), Djaković, Matić, Pačarić, Josip Damjanović, Mato Damjanović (31. Šunić), Knežević, Čolić (70. Mašić), Ilija Degmečić, Đurasović. Trener: Nikola Salopek.

Šokadija je opravdala ulogu favorita u susretu protiv Ivanovčana. Od samoga početka Šokadija je imala više od igre i stalno su prijetili golmanu Doliću. U 12. minuti gosti su došli u vodstvo nakon što je sudac Tomić pokazao na bijelu točku. Siguran realizator najstrože kazne bio je Ivan Matić. Gosti su bolju igru pretvorili u drugi pogodak. Igrala se 27. minuta kada je Ivan Matić postigao svoj drugi pogodak što se pokazalo i kao konačni rezultat.

Ovom pobjedom Šokadija, zajedno s Omladincem, ima svih 12 bodova i nalazi se na drugom mjestu.

2:1 (1:1)

Selci Đakovački – Igralište Đakovački Selci. Gledatelja: 100. Sudac: Ivan Kedveš (Osijek).Pomoćnici: Josip Kedveš (Ivanovci) i Tomo Dramac (Đakovački Selci). Strijelci: 0:1 Križanović (11.), 1:1 Bilić (38.), 2:1 Stjepan Vardić (83.).

OMLADINAC (ĐS):  Kovačić, Zvonimir Aščić (11. Jelačić), Tomislav Aščić, Lipar, Kokalović (59. Pero Aščić), Marko Vardić, Vrtarić, Škalec (80 Turić), Borna Vardić (87. Stjepan Vardić), Bilić (77. Matekalo).

DINAMO (TR): Svilanović, Mikić, Bartoš, Franjić, Habada, Turković, Vuković, Katelenić, Josip Franjić, Jambrec (54. Lovaković), Križanović. Trener: dražen Janković.

U derbiju začelja Selčani su došli do prve pobjede koja ih miče sa samoga dna tablice. Doduše, Trnavčani su bolje otvorili utakmicu i u 11. minuti golom Križanovića došli u vodstvo. Međutim, tada domaćini preuzimaju terensku inicijativu i u 38.minuti uspijevaju poravnati rezultat na 1:1. Strijelac je bio Bilić.

U nastavku susreta domaćini su imali terensku iniicijativu i kada su svi već očekivali podjelu bodova, Selčani su postigli drugi pogodak. U 83. minuti strijelac je bio Stjepan Vardić.

2:0 (1:0)

Viškovci – Igralište Viškovci. Gledatelja: 100. Sudac: Željko Šekerija (Piškorevci).Pomoćnici: Domagoj Krajina (Osijek) i Ivan Gudelj (publika). Strijelci: 1:0 Kvesić (30.), 2:0 Kvesić (88 -11 m).

RADNIČKI: Danijel Drenjančević, Vlajčić, Jelečević (76. Antonio Lagator), Marko Mijakić, Majstorović (52. Sesar), Radoš, Grgo Kvesić (89. Nikola Ćurić), Goran Lagator, Horvat, Domagoj Mijakić (46. Gudelj), Kovač (76. Plavšić).

Viškovčani su tijekom cijele utakmice imali veći posjed lopte, ali utakmica je protekla u napetoj i pomalo nervoznoj igri obje momčadi, Viškovčani su iskoristili dvije svoje prilike i došli do zaslužene pobjede. Vodstvo za Radnički ostvario je Kvesić koji je svojim drugim pogotkom u 88. minuti potvrdio viškovačku pobjedu.

1:1 (1:1)

GAŠINCI – Igralište Lipice. Gledatelja: 100. Sudac: Tomislav Rupčić (Đakovo). Pomoćnici: Josip Drenjančević (Đakovo) i Rajko Ač (Đakovo). Strijelci: 1:0 Rac (6.), 1:1 josip Aničić (14.).

HOŠK: Grubešić, Henc, Likić (76. Martinović), Milković, Franjić, Karalić, Zeko, Novaković (66. Cvitić), Ivić, Danijel Rac, Vomš. Trener: Ivan Milković.

POLET: Drenić, Mario Vuksanović, Veber, Brezinšak, Rebić, Marin Lučić, Matej Lučić, ivan Đuretković (46. Vladimir Đuretković), Josip Aničić, Filip Paradđik (66. Marčičević), Petar Paradžik. Trener: Pero Paradžik.

Semeljčani mogu žaliti za propuštenim bodovima jer su tijekom cijele utakmice bili dominantni i stvarali su prilike za gol. Ipak, domaćini su u ranoj fazi utakmice poveli 1:0, strijelac je bio Danijel Rac. Ubrzo nakon toga, Josip Aničić postigao je pogodak za Polet čime je poravnao rezultat na 1:1. Najbolju priliku, iz kaznenoga udarca, za Polet je propustio Mario Vuksanović, čiji je udarac obranio odlični golman HOŠK-a Borislav Grubešić.

1:0 (0:0)

Nakon loše igre u Viškovcima, Širokopoljci su takvu utakmicu ponovili i u Koritni. Domaćini su zasluženo došli do pobjede, a jedini pogodak pao je u drugom poluvremenu.

2:1 (1:0)

Forkuševci – Igralište Forkuševci. Gledatelja:100. Sudac: Željko Lipar (Đakovo).Pomoćnici: Mato Jagodin (Đakovo) i (iz publike). Strijelci: 1:0 Bježančević (45.), 1:1 Stanić ( 53.), 2:1 Matković (87.).

JEDINSTVO: Barić, Ivan Juroš, Krešimir Juroš, Dalibor Vočanec (90. Rašić), Balabanić, Marjanović (70. Dalibor Paradžik), Antonio Paradžik, Blažević, Matković, Silvio Vočanec (46. Radočaj).

REKORD: Zlatunić, Božidar Kedveš, Francem, Josip Žeravica, Ambrušić, Marić (62. Stipčević), Barić, Nikolić, Danijel Kedveš, Marijan Žeravica, Stanić.

Forkuševčani se ne šale. Upisali su nova tri boda koja su ih dovela do treće pozicije na tablici. U prvom poluvremenu bila je to ravnopravna utakmica, a u posljednjoj minuti pao je vodeći pogodak za Jedinstvo. Strijelac je bio Tihomir Bježančević.

Otvaranje drugoga poluvremena bilo je na strani Kondrićana koji su u  53. minuti postigli izjednačujući pogodak. Strijelac je bio Boris Stanić. Da sreća prati hrabre potvrdili su domaćini u 87. minuti kada je sve mirišilo na remi, Goran Matković postiže drugi pogodak za veliko slavlje Forkuševčana.