Klubovi iz Đakovštine vrlo dobro su otvorili sezonu u 1. ŽNL Osječko-baranjskoj. Tri od četiri kluba iz Đakovštine upisali su pobjede. Milardović i Blažević donijeli su bodove iz Bilja u Kuševac. Davor Svalina pobrinuo se da bodovi ostanu u Satnici. Fenomenalni Goran Uzelac napravio je malo čudo za Punitovčane u Livani, dok je jedini poraz od klubova iz Đakovštine upisao Ratar.

PRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA, 1. KOLO

Josip Milardović i Mile Blažević deklasirali Bilje!

HNK BILJE – NK TORPEDO 0:5 (0:3)

Bilje – Igralište HNK Bilje. Gledatelja: 100. Sudac: Domagoj Kečinović (Osijek). Pomoćnici: Luka Vidak (Osijek) i Luka Kurtović (Osijek). Strijelci: 0:1 Milardović (20.), 0:2 Milardović (26.), 0:3 Blažević (42.), 0:4 Bašić (47.), 0:5 Blažević (63).

BILJE: Bošnjaković, Janković, Švob, Bačvanin, Kućinac, Ranogajec, Grgić, Pintar, Galić, Štetić, Paliž.

TORPEDO: Vinković, Bošković, Mislav Ivanda (Andrić), Delić, Radoš, Josip Čuić, Cicvarić, Milardović (Stjepan Kušević) Blažević (Sito), Branimir Ivanda, Bašić (Antinac). Trener: Josip Milardović.

Kuševčani su više nego autoritativno protutnjali kroz Bilje. S petardom su počastili svoje domaćine ističući tako najozbiljnije kandidaturu za borbu za sam vrh. U prvih 45 minuta Torpedo je postigao tri pogotka i tako već u ranoj fazi utakmice riješio pitanje pobjednika. Sve je započelo u 20. minuti, kada je sudac Domagoj Kečinović opravdano pokazao na bijelu točku. Siguran realizator bio je Josip Milardović za gostujuće vodstvo. Samo šest minuta kasnije Kuševčani su iskoristili svoje najjače oružje – prekide. Nakon kornera Milardović postiže svoj drugi pogodak za komotno vodstvo 2:0. Do odlaska na odmor, u listu strijelaca upisao se i prvi napadač Torpeda, Mile Blažević. Nakon ubacivanja Cicvarića loptu u mrežu zakucava kuševačka „devetka“.

Kuševčani nisu posustajali niti u nastavku. Tomislav Bašić uspio je izbjeći protivničku zamku zaleđa i mirno pogađa biljsku mrežu. Točku na „i“ stavio je Mile Blažević koji je točno dodavanje pretvorio u svoj drugi, a kuševački peti gol. Za visoku i zasluženu pobjedu.

Satničanima se “ukazao” Davor Svalina!

NK MLADOST (ĐS) – NK HAJDUK 3:2 (1:1)

Satnica Đakovačka  – Igralište NK Mladost. Gledatelja: 100. Sudac: Berislav Sudar (Bizovac). Pomoćnici: Deni Grofelnik (Valpovo) i Ivan Kurbaša (Bizovac). Strijelci: 0:1 Viljevac (24.), 1:1 Stipo Totić (42.),1:2 Ivan Jagetić (46.), 2:2 Stipanović (54.), 3:2 Davor Svalina (90.).

MLADSOT (ĐS): Gansberger, Bikić (81. Davor Svalina), Totić, Subašić, Majstorović (77. Mirko Svalina), Novoselić, Denić, Barišić, Stipanović (88. Drmić), Bojanović (72. Radnić), Vardić (58. Grbeša). Trener: Ivan Denić.

HAJDUK: Nikolić, Tati (46. Bandobranski), Kučuk, Krajinić, Uremović, Sklepić, Mirković, Igor Viljevac, Domagoj Jagetić, Ivan Jagetić, Lošonski.

Utakmica između Satničana i Popovčana pokazala je da se radi o dvije momčadi iz samoga vrha. Prvih petnaestak minuta proteklo je u ispitivanju snaga, a tada je počeo jak pljusak koji je publiku potjerao u zatvoreni prostor klupskih prostorija.

U takvoj igri, bolje su se snašli gosti koji su u 24. minuti golom Igora Viljevca došli u vodstvo. Bio je to „hladan tuš“ za ionako promrzle domaće igrače. Odmah nakon primljenoga gola, Barišić je izveo korner, lopta je došla do Bojanovića koji puca ravno u golmana. U 40. minuti Barišić prolazi po desnoj strani, upošljava Bikića čiji udarac odlični golman Nikolić brani.

Bolju igru domaćini su okrunili izjednačenjem. Igrala se 42. minuta kada je Bojanović ubacio loptu u kazneni prostor, Totić je primio loptu i pogodio bliži kut Nikolićeve mreže.

Na početku drugoga poluvremena ponovo su se radovali gosti. Bojanović je izgubio loptu na sredini terena, a Igor Jagetić je to iskoristio i sam otišao do gola te mirno plasirao loptu u mrežu.

Filip Denić u 54. minuti izveo je slobodan udarac s 30 metara, golman je kratko odbio loptu do Domagoja Stipanovića koji rutinski posprema loptu iza Nikolićevih leđa za 2:2.

Gosti su imali odličnu priliku u 59. minuti. Marković odlično šutira s ruba kaznenoga prostora, ali golman Gansberger bio je na visini zadatka. U 66. domaćini uzvraćaju. Majstorović pronalazi Stipanovića koji iskosa šutira, ali golman odbija loptu u korner. U 84. Barišić šutira s dvadeset metara, ali Nikolić ponovo sjajno brani.

I kada se činilo da će doći do podjele bodova, u 90. minuti Neven Grbeša prima loptu na lijevoj strani, pronalazi Radnića koji puca iznad gola. I sreća se osmjehnula Satničanima u sudačkoj nadoknadi. Trener Ivan Denić u 81. minuti u igru je uveo Davora Svalinu koji prima loptu na petnaest metara od gola i preciznim udarcem pogađa protivničku mrežu. I slavlje je moglo krenuti. Zasluženo jer su se Satničani dva puta vraćali iz ponora anulirajući vodstvo odličnih Popovčana.

Goran Uzelac “potopio” Tomislav!

NK TOMISLAV – NK SLAVONIJA (P) 2:3 (2:0)

Livana – Igralište NK Tomislav. Gledatelja: 100. Sudac: Robert Kožić (Beli Manastir). Pomoćnici: Adam Šovakov (Gajić) i Tomislav Lozušić (Žiline). Strijelci: 1:0 Nikšić (28 -11m), 2:0 Žitnjak (37.), 2.1 Uzelac (61.), 2.2 Uzelac (72.), 2.3 Uzelac (83.).

TOMISLAV: Krišto, Lukačić, Rudec, Jakubek (59. Mihaljević), Ferenčak, Žitnjak, Nikšić, Tomas, Barišić, Kuić, Pandžić (68. Dorić).

SLAVONJA (P): Domagoj Marinović, Perić, Poljarević, Veverec, Tadijan, Perak, Bešlić (90.Matković), Janković (56. Uzelac), Štefančić (38. Mihael Kerovec), Škorvaga, Vinko (75.). Trener: Goran Uzelac.

Kako je lijepo biti novak u ligi, ići na teško gostovanje u Livanu, gubiti 2:0 na poluvremenu, a kući se vratiti pjevajući, sa sva tri boda. A najveći „krivac“ za sve to je punitovački trener-igrač Goran Uzelac.

Nogometaši Slavonije krenuli su na put s puno opreza bojeći se teškoga poraza jer Tomislav je jedan od starosjedioca u ligi. Tako su Punitovčani i krenuli:  bojažljivo što su iskoristili iskusni domaćini i golovima Nikšića iz kaznenoga udarca i Žitnjaka poveli 2:0.

I činilo se da je otpor novaka u ligi slomljen. Međutim, tada se naljutio trener Slavonije Goran Uzelac, održao “bukvicu“ u svlačionici, u 56. minuti uveo sebe u igru, i napravio show.

Najprije je, samo pet minuta nakon ulaska u igru, u 61. minuti smanji na 1:2, da bi u 72. svojoj momčadi donio izjednačenje. Domaćini su bili u šoku i nisu mogli vjerovati što im se događa. U 83. minuti Goran Uzelac zavio je Livance u „crno “postigavši treći pogodak za sva tri boda. Stari navijači Tomislava ne sjećaju se da je netko napravio ovakvo što njihovim ljubimcima.

Svaka čast na borbenosti i hrabrosti nogometašima Slavonije koji će dugo pamtiti svoj debi u Prvoj županijskoj ligi. Naravno, po pobjedi i hat-tricku igrača-trenera Gorana Uzelca.

Valpovčani opravdali ulogu favorita!

NK VALPOVKA – NK RATAR 3:1 (1:0)

Valpovo – Igralište Sportski park. Gleatelja: 100. Sudac: Mario Bernić (Jelisavac). Pomoćnici: Filip Đerđ (Darda) i Mateo Paulović (Bilje). Strijelci: 1:0 Vida (34.), 2:0 Stanić (51.), 3:0 Novoselić (72.), 3:1 Mišić (90.).

VALPOVKA: Sopek (80. Vidaković), Žaja, Perošević, Molnar, Vučički, Magić (65. Steinbruckner), Novoselić (74. Šimić), Parmačević, Vida, Stanić, Mutshaus.Trner: Zdenko Sambolec.

RATAR: Barić, Rakušić, Peradinović, Bošnjaković, Liščević, Horvat (16. Marinović; 64. Brzaj), Mišić, Vukadin, Krianović, Bekić, Šekerija (64. Rakušić). Trener: Josip Mišić.

Nogometaši Ratara nisu imali previše sreće jer su već u prvom kolu morali u goste jednome od favorita lige.

U valpovačkom Sportskom parku Piškorevčani su se dobro držali u prvih 45 minuta kada su primili samo jedan pogodak. U 34. minuti Hrvoje Vida svladao je golmana Barića.

U nastavku susreta, Valpovčani su postigli još dva pogotka za uvjerljivo vodstvo 3:0. Strijelci su bili: u 51. minuti Filip Stanić, a u 72. Hrvoje Novoselić. U samoj završnici Piškorevčani su postigli počasni pogodak. Strijelac je bio Josip Mišić.

O gostovanju u Valpovu igrač-trener Josip Mišić rekao je:

„Nismo prvenstvo mogli krenuti s težim protivnikom. Dogovorili smo se da ćemo igrati zatvoreno i pokušati osvojiti jedan bod. Međutim, u tome nismo uspjeli. Poremetila nas je rana ozljeda Ivice Horvata koji je već u 16. minuti napustio igru. Početkom drugoga poluvremena glavni sudac pokazao je crveni karton Mariju Križanoviću, a to su domaćini odmah kaznili i zabili drugi pogodak. Osim toga, u Valpovo smo otputovali bez pet standardnih igrača (Batinić, Blaškić, Bala, Mišević, Batista) tako da poraz protiv favoriziranih Valpovčana nije neočekivan“, zaključio je Mišić.