U sklopu 21. kola Treće hrvatske nogometne lige Istok nogometaši HNK Đakovo Croatije ugostili su HNK Vukovar 1991, a uspješniji su bili domaćini slavivši s uvjerljivih 4:0.

Đakovčani su susret dočekali puni samopouzdanja s dvije vezane pobjede s ciljem da se taj niz i nastavi za plasman u gornji dom prvenstvene ljestvice.

Od samog početka pa sve do posljednjeg zvižduka glavnog arbitra Marka Dergeza na terenu je dominirala samo jedna momčad, a susret je odlučen već nakon malo više od pola sata kada su crvenoplavi imali prednost od tri pogotka.

Već u petoj minuti Đakovčani su mogli do prednosti da je Renato Lulić bolje reagirao, no svega deset minuta kasnije domaćini su stigli do 1:0. Kapetan Grgačević ubacio je s lijeva do Jakića čiji udarac brani vratar gostiju Đilas, ali u nastavku akcije lopta dolazi do Pongračića koji glavom pogađa za vodstvo domaćina.

Nakon toga uslijedio je uragan Milardovićeve momčadi koja je u idućih 20 minuta riješila susret.

Svega sedam minuta kasnije, Jakić je fantastičnim potezom izbacio kompletnu obranu Vukovara uposlivši Mihaela Pongračića kojem nije bilo teško pogoditi za 2:0.

Vukovarska mreža zatresla se i u 35. minuti kada je nakon prekida s lijeve strane ubacio Petričević, a Galičić glavom pospremio u mrežu za uvjerljivih 3:0. Rezultat je to kojim se ujedno otišlo na odmor iako su gosti u samoj završnici prvoga dijela pokušavali dalekometnim udarcima Antonija Tomasa, a nakon toga i iskusnog Pluma, ali je vratar Jukić bio siguran.

Početak nastavka protekao je uglavnom igrom na sredini, bez većih opasnosti za vratare, sve do 63. minute kada Grgačević nije realizirao mat-poziciju, a samo dvije minute kasnije identičnim epilogom završio je i udarac Dine Burazina.

Ipak, 15 minuta prije kraja crvenoplavi dolaze i do četvrtog pogotka. Dvostruki strijelac Pongračić preciznim ubačajem s lijeve asistirao je Renatu Luliću koji glavom pogađa za uvjerljivih, na koncu i konačnih 4:0.

Kvalitetna obrambena tranzicija i izvrsna organizacija igre u prve dvije trećine terena važni su detalji na koji gosti nisu uspjeli odgovoriti i tu treba tražiti ključ uspjeha domaćeg tima.

S tri pobjede u nizu Đakovčani su skočili na sedmo mjesto trećeligaške ljestvice, dok je HNK Vukovar 1991 na opasnoj pretposljednjoj poziciji.

U idućem kolu HNK Đakovo Croatia gostuje u Belišću dok Vukovar na domaćem terenu dočekuje ‘Marsu’.

Treća HNL – Istok, 21. kolo: HNK Đakovo Croatia – HNK Vukovar 1991 4:0 (Pongračić 15’, 22’, Galičić 35’, Lulić 75’)

Izvor: HNK Đakovo Croatia