ĐAKOVO CROATIA – VUKOVAR 1991. 0:1 (0:0)

Đakovo – Stadion Đakovo. Gledatelja: 250. Sudac: Hrvoje Lovrić (Đakovo). Pomoćnici: Mato Jagodin (Đakovo) i Mato Ivkić (Đakovo). Strijelci: 0:1 Kolak (76. – ag).

ĐAKOVO CROATIA: Nevistić, Galičić, Bošković, Kolak, Duje Batinić, Ljulj, Klemen, Kirchbauer, Ljuban Ivić, Domagoj Ivić, Pongračić. (Još su igrali: Jukić, Ilakovac, Mendeš, Barukčić, Valentić). Trener: Hrvoje Bušić.

VUKOVAR 1991.: Marijanović, Brajković, Dogan, Biljan, Laime, Džalto, Stojanović, Tustonjić, Ljajić, Tadić, Paz. (Još su igrali: Mečić, Konjević, Škarica, Mrkonjić, Ujlarik, Rajić, Ruiz.). Trener: Ante Bulat.

Đakovački nogometaši ovaj vikend imali su dvostruki program: druga momčad nastupala je na Memorijalnom turniru „Vlado Liović“ kojega organizira osječka Olimpija dok je prva momčad odradila memorijalnu utakmicu u počast na svoje prerano preminule igrače: Ivana Jozipovića, Dalibora Dražetića i Gorana Kunštića. Izaslanstvo HNK Đakovo Croatia prije utakmice položilo je vijence i zapalilo svijeće na grobovima svojim pokojnih igrača.

Ovo je deseti jubilarni memorijal u kojemu su snage odmjerili trećeligaši s Istoka: Đakovo Croatia i Vukovar 1991.

S obzirom da Đakovčani nisu mogli računati na dva važna igrača (Tomas Grgačević i Dominik Dogan) koji su, nakon naporne kup utakmice u Bijelom Brdu zadobili ozljede, trener Bušić na njihovim je pozicijama morao tražiti alternative. U đakovačkoj igri osjetio se umor jer ritam igranja srijeda – subota ostavio je traga na igračima.

U prvom poluvremenu vidjeli smo izjednačenu igru u kojoj nije bilo golova. Najveći dio igre protkao je na sredini terena. U nastavku utakmice, točnije u 54. minuti Đakovčani su ostali bez Dine Galičića koji je bio primoran spašavati vlastiti gol tako da je zaustavio vukovarskoga napadača, a sudac Lovrić opravdano mu je pokazao crveni karton. Gosti su iskoristili prednost igrača više i u 65. minuti došli u vodstvo. Luka Kolak ubacio je loptu u vlastitu mrežu. Do kraja susreta, iako s igračem manje, Đakovčani su imali više od igre, stvorili su nekoliko izglednih prilika, ali rezultat se do kraja utakmice nije mijenjao.

Dva poraza na Memorijalu Vlade Liovića

Druga momčad HNK Đakovo Croatia i petak i subotu sudjelovala je na 14. izdanju Memorijala „Vlado Liović“ kojega na igralištu u Donjem Gradu organizira Olimpija. Đakovčani su u prvoj utakmici poraženi od trećeligaša NAŠK-a iz Našica 2:0, a u borbi za treće mjesto poraženi su  od Grafičara rezultatom 6:0.