Đakovački košarkaši odigrali su sinoć vrhunsku utakmicu i po drugi puta ove sezone pobijedili su jednu zadarsku ekipu. Ovaj puta pobijedili su ekipu KK Sonik Puntamika Zadra rezultatom 82:75.

PRVA KOŠARKAŠKA LIGA, 8. KOLO

82:75

(18:20; 17:20; 22:18;25:17)

Đakovo – Nastavno sportska dvorana Đakovo. Gledatelja: 300. suci: Matej Grubišić (s, Dino Barišić i Boris Hartman (Osijek). Opunomoćenik HKS-a: Krešimir Arar (Slavonski Brod).

ĐAKOVO: Vladović, Kelava, Miličević, Češkić 15, Hajduković 2, Šimun Vukadin, Čupić 1, Karlović 30, David Vukadin, Stjepan Vukadin, Marko Karlović 12, Hrkač 22. Trener: Davor Lončarić.

SONIK PUNTAMIKA: Jošić, Paleka, Palčić 22, Atelj 7, Bučaj 7, Mišić, Jurjević 18, Perić 14, Grbić, Bašić, Petani 7. Trener: Šime Kraljević.

Đakovačka publika vidjela je još jednu odličnu košarkašku predstavu koju su joj pružili đakovački i zadarski košarkaši. Koševima Palčića i Bučaja Zadrani su poveli 4:0 i do kraja prve četvrtine bili su u stalnom vodstvu od tri do pet poena. Međutim, Matej Karlović držao je Đakovčanima rezultatski priključak tako da je u sedmoj minuti rezultat bio 13:13. U završnici prvoga dijela gosti koševima Edija Jurjevića i Jure Perića dolaze u vodstvo 20:13. ali Đakovčani u posljednje dvije minute stižu na zaostatak od dva poena (18:20).

Đakovčani prvi puta u vodstvo dolaze u 11. minuti tricom Mateja Češkića (21:20), ali gosti ponovo boljom igrom pod košem prelaze u vodstvo 27:23, međutim koševima Hrkača i Mateja Karlovića Đakovčani dolaze u vodstvo 30:27. Đakovčani su najveće vodstvo imali u 17. minuti pri rezultatu 35:29, Edi Jurjević i Marko Atelj vraćaju rezultat u „egal“ (35:35). U završnici drugoga dijela probudio se i Toni Petani koji zajedno s Dinom Palčićem odvode Zadrane na odmor s plus 5 (35:40).

Treći dio Zadrani su bolje otvorili i došli do najvećega vodstva 46:37 i činilo se da će prelomiti utakmicu. Međutim, Đakovčani ponovo pronalaze raspoloženoga igrača u Mateju Karloviću i Antunu Hrkaču koji serijom koševa vraćaju utakmicu u rezultatsku neizvjesnost (57:58).

Đakovčani su nagovijestili pobjedu u 34. minuti kada Antun Hrkač postiže dvije trice zaredom i dovodi svoju momčad u vodstvo 69:65. U samoj završnici velike probleme pod koševima đakovačkoj obrani pravio je Edi Jurjević koji je serijom koševa održavao svoju momčad u „egalu“. U 37. minuti tricom Benjamina Bučaja gosti prelaze u vodstvo 75:73, ali Antun Hrkač uzvraća tricom za 76:75, zatim postiže dvicu za 78:75. U posljednjim minutama gosti presingom  osvajaju četiri lopte, ali u napadu čine pogreške koje koriste Đakovčani koševima Marka i Mateja Karlovića dolaze do konačnih 82:75.

U đakovačkim redovima ponovo odličnu partiju pružio je Matej Karlović (30 poena šut za dva poena 11/14, 8 skokova) i Antun Hrkač (22 poena, šut za dvicu 3/3; tricu 5/9, 7 skokova). Veliki doprinos đakovačkoj pobjedi dao je i Matej Češkić s 15 poena

U zadarskim redovima najučinkovitiji Dino Palčić (22 poena , 10 skokova) i Edi Jurjević (18 poena, 6 skokova).

Ovo je četvrta đakovačka pobjeda, a u sljedećem devetom kolu slijedi gostovanje kod Agrodalma.

Izvor: Miro Šola