PRVENSTVO HRVATSKE ZA ODBOJKAŠICE – KADETKINJE

Grad Zadar bio je od 2. do 4. listopada domaćin ženskom kadetskom Prvenstvu Hrvatske koje je okupilo 27 najboljih ekipa podijeljenih u devet grupa. Đakovačke su odbojkašice nastupile u grupi G zajedno s Pulom i Osijekom.

Osječanke su prema očekivanju osvojile prvo mjesto u grupi i nastavile borbu za naslov prvaka. Protiv Đakovčanki slavile su s 2:0 u setovima (25:6 i 25:18). Đakovčanke su u prvom meču poražene od Pule također s 2:0 u setovima (25:8 i 25:20).

S dva poraza i trećim mjestom Đakovčanke su nastavile natjecanje za plasman od 17. do 24. mjesta.

U prvom susretu razigravanja Kolonija je slavila protiv igračica trenera Zvonimira Božića s 2:1 u setovima (23:25; 25:16; 9:15) čime su Brođanke otišle u borbu za pozicije od 17. do 20. mjesta, a Đakovčanke od 21:24. mjesta.

Prvu pobjedu na turniru đakovačke su odbojkašice ostvarile protiv Šibenika. U dva seta bile su bolje rezultatom 25:7 i 25:12. U posljednjem meču – onome koji je odlučivao tko će biti 21. a tko 22. Đakovčanke su ostvarile pobjedu protiv Našice. U dva seta bilo je 25:15 i 25:19.

Pobjednice Prvenstva Hrvatske u kadetskoj konkurenciji igračice su Osijeka koje su u finalnom meču bile bolje od zagrebačke Mladosti. Nakon pet setova Osječanke su slavile 3:2 (12:25; 25:20; 26:24; 16:25; 16:14).

Za Odbojkaški klub Đakovo nastupile su: Lara Posavčević, Neva Bušić, Lucija Mrkić, Maria Tilman, Ana Maričić, Dorotea Habijanec, Ana Zrakić, Ana Tilman, Josipa Rotim. Treneri su Vjeko Barišić i Zvonimir Božić.

Izvor: Miro Šola