Na posljednjoj sjednici Županijske skupštine Osječko-baranjske županije usvojene su VI. izmjene i dopune Prostornog plana Osječko-baranjske županije, čime je Grad Đakovo dobio ključnu prostorno-plansku osnovu za pokretanje postupka formiranja nove poslovne zone.
Riječ je o strateški važnoj odluci koja otvara vrata jednom od najznačajnijih razvojnih projekata u posljednjih nekoliko desetljeća – osnivanju nove poduzetničke zone na području južnoistočno od Đakova, ispod obilaznice, uz županijsku cestu prema Dragotinu, s obje strane prometnice.
Grad Đakovo još je u listopadu 2022. godine uputio zahtjev Županiji za izmjenu prostornog plana, s obrazloženjem da su postojeće gospodarske zone uglavnom u privatnom vlasništvu i popunjene, što je godinama predstavljalo ozbiljno ograničenje za dolazak novih investitora. Interes poduzetnika je, navodi se u zahtjevu, iznimno velik, no dosad nije bilo moguće zadovoljiti njihove potrebe zbog nedostatka raspoloživog zemljišta.
– Dugo smo čekali ovaj trenutak – više od tri godine prošlo je otkako smo pokrenuli inicijativu za izmjene, a sada konačno možemo započeti konkretne korake kako bismo Đakovu osigurali dugoročno planiran gospodarski rast i razvoj. Naš cilj je jasan: ugraditi novu poslovnu zonu u prostorni plan grada i stvoriti uvjete za dolazak novih investitora i otvaranje radnih mjesta – izjavio je gradonačelnik Marin Mandarić.
Dodao je kako Grad već idućeg tjedna kreće s pripremnim aktivnostima, kako bi se odmah nakon izbora i konstituiranja novog Gradskog vijeća mogla donijeti odluka o pokretanju izmjena prostornog plana Grada Đakova, s ciljem formiranja nove poslovne zone.
– Dok drugi samo pričaju, mi radimo konkretne korake. Ova odluka nije samo administrativni dokument, nego temelj buduće gospodarske slike Đakova i prilika da naš grad postane još snažnije poduzetničko središte Slavonije – poručio je gradonačelnik Mandarić.
Grad Đakovo: Službeno priopćenje za javnost
Foto: Grad Đakovo