Zrinski iz Jurjevca odigrao je odličnu utakmicu u Vukovaru, dominirali su cijelo vrijeme, zabili domaćinu tri pogotka i opet se vratili na pobjednički put.

TREĆA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA ISTOK, 12. KOLO

0:3 (0:2)

Vukovar – Igralište Borovo Naselje. Gledatelja: 100. Sudac: Lučano Blašković (Koprivnica). Pomoćnici: Ivan Iveljić (Kamešnica) i Matej Mađerić (Koprivnica). Strijelci: 0:1 Dos Santos Junior (26.), 0:2 Dos Santos Junior (29.), 0:3 Kukučka (86.).

VUKOVAR 1991.: Mikić, Brajković, Stojanac, Foro (82. Čupić), Mihajlović, Tomas (89. Ceranić), Drahotuski, Uhlarik, Prkić (77. Marinčić), Plum, Rajić. Trener: Željko Mažar.

ZRINSKI (J): Pintarić, Mihaljević, Fehir, Pranjić, Bagarić, Dos Santos Junior, Stanušić 65. (Kukučka), Majdiš, Šinko, Galić (73. Kovačević), Filipović (77. Kerovec). Trener: Antun Labak.

Nogometaši Zrinskoga prije puta u Vukovar najavili su da su „već gladni pobjeda“ i da će u gradu heroju dati sve od sebe ne bi li osvojili bodove. I takav pristup bio je od samoga početka. Tijekom prvoga poluvremena Jurjevčani su imali veći posjed lopte, stvorili su pet šest izglednih prilika, i što je najvažnije postigli su dva pogotka za sigurno vodstvo.

Domaćini su prvi zaprijetili u sedmoj minuti kada je Plum uputio udarac s 25 metara, ali Pintarić je bio na mjestu. Nakon toga, kreće bolja igra Zrinskoga i stvaranje prilika. U 15. minuti Dražen Fehir ubacio je loptu u vukovarski kazneni prostor, Stanušić puca glavom, ali prečka spašava Mikićev gol. U 19. minuti sudac Lučano Blašković poništio je gostima pogodak. Nakon ubačene lopte, vukovarski branič odbio je loptu, lopta dolazi do Krešimira Galića koji postiže pogodak. Međutim, sudac je označio zaleđe.

Bolju igru Jurjevčani su okrunili vodstvom. Igrala se 26. minuta kada Marin Stanušić s centra predaje loptu na lijevu stranu gdje se našao ofenzivni Dražen Fehir koji ubacuje loptu na vukovarski peterac. Na pravom mjestu našao se Dos Santos Junior koji postavlja nogu i šalje loptu u nezaštićeni dio mreže. Samo tri minute kasnije, gosti su se ponovo radovali. Filipović je ubacio loptu u prostor, Dos Santos Junior pravovremeno je izbjegao zaleđe i sam krenuo prema golmanu Mikiću. Mirno je prebacio loptu preko vukovarskoga golmana za 2:0. Do kraja prvoga poluvremena, nogometaši Zrinskoga znalački su kontrolirali utakmicu, imali posjed lopte i mirno s vodstvom 2:0 otišli u svlačionicu.

I u nastavku utakmice gosti su imali više od igre, ali nije bilo izrazitijih prilika za gol. Utakmica je krenula u drugačijem tonu u 61. minuti kada je sudac Blašković zbog neopreznog starta isključio  Igrača Zrinskoga Krešimira Šinka. Domaćini tada preuzimaju terensku inicijativu, ali ne stvaraju stopostotne prilike. Dapače, u 68. Minuti, odmah po ulasku u igru, priliku za goste imao je Janik Kukučka. Domaćini su zaprijetili udarcem Pluma s dvadesetak metara, ali loptu ispod prečke vadi Denis Pintarić. U novoj prilici za goste našao se i Pavo Kovačević, ali njegov udarac završava pored gola. U samoj završnici, kada su Vukovarci krenuli prema golu Zrinskoga, gosti su postigli i treći pogodak. Dvojici čuvara pobjegao je Dos Santos, iskosa odlično uposlio Janika Kukučku koji zabija svoj prvi trećeligaški pogodak. U sudačkoj nadoknadi Vukovarci su uputili udarac s dvadesetak metara, ali lopta je otišla preko gola.

Prema prikazanoj igri, Zrinski je u potpunosti nadigrao Vukovarce i zasluženo upisao sva tri boda.