Zrinski iz Jurjevca obavio je dobar posao u Požegi uzevši bod domaćoj Slavoniji.

TREĆA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA ISTOK, 7. KOLO

1:1  (1:1)

Požega – Igralište NK Slavonija. Gledatelja: 200. Sudac: Filip Hirš (Varaždin). Pomoćnici: Miro Hantak (Vinica) i Siniša fajfarić (Varaždin). Strijelci: 0:1 Šinko (2.), 1:1 Majstorović (31. – 11 m).

SLAVONIJA: Rezo, Nikolaš, Jan Neruda, Majstorović, Marčetić (69. Plešić), Šulc (46. Grbeš), Žuljević, Peharda, Bojić, Božić (59. Sokić), Smojvir. Trener: Milan Tomljanović.

ZRINSKI (J): Stipanović, Mihaljević, Fehir, Pranjić, Bagarić, Lukačević (75. Galić), Dos Santos Junior, Stanušić (54. Kovačević), Majdiš, Šinko (80. Kvesić), Kukučka. Trener: Antun Labak.

Na svoje prvo gostovanje u „zlatnu dolinu“ nogometaši Zrinskoga krenuli su znatno oslabljeni. Na golu nije bilo Denisa Pintarića koji zbog poslovnih obveza nije bi na raspolaganju treneru Labaku, ali njegov posao na opće zadovoljstvo odradio je Hrvoje Stipanović. Osim njega, trener Labak nije mogao računati niti na bolesnoga Luku Matkovića, ali Jurjevčani imaju dovoljno širok kadar da se nedostatak dvojice standardnih igrača nije osjetio u susretu protiv Požežana.

Jurjevčani su već u svom prvom izletu pred domaći gol došli u vodstvo. Odlično se snašao Krešimir Šinko koji je zatresao mrežu Marija Reze. Nakon toga, igra je bila koncentrirana manje-više na sredini terena. Domaćini su izjednačili u 31.minuti kada je Stanušić napravio nepotreban prekršaj u svom kaznenom prostoru. Povlačio je za dres protivničkoga igrača, a sucu Filipu Hiršu nije preostalo ništa drugo nego pokazati na bijelu točku. Siguran realizator najstrože kazne bio je Mario Majstorović za 1:1 što je ujedno bio i rezultat prvoga poluvremena.

U nastavku susreta, Jurjevčani su imali više od igre, stvorili su nekoliko izglednih prilika, ali lopta nije htjela u mrežu. U posljednjih petnaestak minuta gosti su pritisnuli domaćine u svoj kazneni prostor, a u 82. minuti dogodila se i sporna situacija. Janik Kukučka ubacio je loptu s desne strane u kazneni prostor domaćina, požeški branič loptu je zaustavio, po mišljenju Jurjevčana rukom, ali pomoćni sudac signalizirao je glavnom sucu da se radilo o igranju prsima. Do kraja utakmice, gosti s s nekoliko brzopletih reakcija upropastili priliku da dođu do drugoga gola i nova tri gostujuća boda. Ali, i ovako Jurjevčani mogu biti zadovoljni jer nastavljaju niz nepobjedivosti koji traje već šest kola.

S požeškim bodom Zrinski ima 14 bodova i trenutno se nalazi na prvom mjestu.

Izvor: Miro Šola