TREĆA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA ISTOK

1. KOLO

ZRINSKI (J) – ORIOLIK 0:4 (0:2)

Jurjevac – Igralište Bara. Gledatelja: 150. Sudac: Dino Zrno (Otok). Pomoćnici: Franjo Vučko (Otok) i Marko Nikolić (Županja). Strijelci: 0:1 Jurić (10.), 0:2 Jurić (19.), 0:3 Batalo), 0:4 Jurić (85.).

ZRINSKI (J): Pintarić, Mihaljević, Mujanović (46. Matković), Kegelj, Bagarić (46. Zec), Ulm (46. Lukačević), Ždinjak, Kukučka (69. Živković), Majdiš, Šinko, Žutić. Trener: Josip Milardović.

ORIOLIK: Herceg (51. Zeba), Marušić, Kuzmić, Kokotović (77. Lacković), Bilić (62. Živatović), Jurić, Bošnjaković, Lucić, Stahović, Galović (51. Batalo), Đerek. Trener: Milan Tomljenović.

Nogometaši Zrinskoga na svom su terenu tražili iskupljenje za visok poraz u prvom kolu u Čepinu, ali su, nažalost, doživjeli debakl za kojega je najveći krivac najbolji igrač susreta, trostruki strijelac, Goran Jurić.

Prvih desetak minuta proteklo je u opreznoj igri obje momčadi, a tada je sijevnula prva kontra gostiju koja im je donijela i vodstvo. Luka Đerek pobjegao je po desnoj strani, ubacio loptu u peterac gdje se našao Goran Jurić koji ubacuje loptu u praznu mrežu. Ovaj gol presjekao je domaću momčad koja nikako nije mogla stvoriti izglednu priliku za gol. U 19. minuti uslijedio je novi šok za domaću momčad i njegove navijače. Ponovo su gosti u kontru krenuli po desnoj strani, Anto Galović na drugoj je vratnici pronašao Jurića koji po drugi puta šalje loptu u Pintarićevu mrežu. U kakvoj takvoj igri domaćini su prvu pravu priliku imali u 32. minuti kada je po lijevoj strani pobjegao Janik Kukučka koji ubacuje loptu na prvu stativu. Na nju je prvi došao Karlo Ulm, ali njegov udarac blokirao je oriovački branič. Gosti su mogli i do trećega pogotka. Igrala se 38. minuta kada je Branimir Kokotović pucao s ruba kaznenoga prostora, ali golman Pintarić bio je na mjestu.

U drugom poluvremenu gosti su se povukli, sredinu terena prepustili Jurjevčanima, ali oni su u napadu bili bezidejni. Doduše, pokušavali su ubacivanjima lopte u kazneni prostor, ali sigurna obrana na čelu s Matejem Marušićem s lakoćom je rješavala sve situacije. Gosti su mudro čekali svoje prilike iz kontri. U 82. minuti  dubinsku loptu prihvatio je Dario Batalo, snažno opalio s ruba kaznenoga prostora i pogodio gornje desne rašlje. Prekrasan gol za 0:3. Potpuno deprimirani domaćini u 87. minuti primili su i četvrti pogodak. Opet je u glavnoj ulozi bio raspoloženi Batalo koji je preciznom loptom pronašao Jurića koji postiže svoj treći pogodak.

Nitko u Jurjevcu nije očekivao ovakvo otvaranje prvenstva. Nakon dva kola nula bodova i gol razlika 0:8. A da stvar bude gora, u nedjelju ih očekuje teško gostovanje u Ivankovu.