Zrinski iz Jurjevca doista se ne šali. Usred Broda preplivali su Savu i na taj način iznenadili najveće konkurente za osvajanje prvoga mjesta – momčad Marsonije.

TREĆA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA ISTOK, 5. KOLO

0:2 (0:1)

Slavonski Brod – Stadion kraj Save. Gledatelja: 200. Sudac: Jurica Culej (Slatina). Pomoćnici: Marko Gašparić (Virovitica) i Mladen Matić (Virovitica). Strijelci: 0:1 Pranjić (31.), 0:2 Galić (90.).

MARSONIA: Memović, Balentović, Erić (46. Mišić), Gudelj, Rosandić (46.Golemović), Rosandić (76. Begić), Đerek, Radić, Sivrić, Šimac, Mihaljević. Trener: Robert Špehar.

ZRINSKI (J): Pintarić, Mihaljević, Fehir, Matković (46. Kovačević), Pranjić, Bagarić, Lukačević, Dos Santos Junior, Antonio Kerovec (82. Filipović), Šinko, Kukučka (64. Galić). Trener: Antun Labak.

Ovaj susret imao je i određeni simboličan status: sudar trećega (Zrinski) i četvrtoga (Marsonia), susret dvaju trenera koji se poznaju iz igračkih, ali i trenerskih dana. Robert Špehar na klupi Marsonije, a Antun Labak na jurjevskoj klupi. Donedavno su obojica sjedili na istoj klupi – onoj brodskoj.

Iako su gotovo svi kao favorite vidjeli nogometaše Marsonije, tako nisu mislili igrači u bijelo-plavim majicama. Zrinski je odigrao hrabru utakmicu, borbenu kako samo oni to znaju, s  izvrsnim golmanom Pintarićem i sigurnom zadnjom linijom.

U takvim odnosima snaga nije se umiralo u ljepoti, nije bilo previše prilike niti s jedne niti druge strane. I jedni i drugi izvršavali su taktičke zadatke svojih trenera. Domaćini su imali prvu priliku u 16. minuti kada je ubačenu loptu s desne strane u kaznenom prostoru glavom dočekao Gudelj, međutim odlični Pintarić izvadio je loptu iz samoga kuta. Zrinski je došao do vodstva u 31. minuti. Janik Kukučka izveo je slobodan udarac, ubacio je loptu na drugu stativu gdje se našao Jurica Pranjić. Jurjevski veznjak loptu je primio na grudi i iz voleja pogodio suprotni kut Memovićevoga gola. Do kraja poluvremena igra se odvijala na sredini terena tako da su gosti na odmor otišli s minimalnim vodstvom.

Gosti su imali odličnu priliku i u 67. minuti kada je slobodan udarac s 30 metara izveo Bagarić, ali brodski golman odlično brani. Brođani su u završnici utakmice imali dvije odlične prilike, ali svoju mrežu pravovremenim intervencijama spasio je golman Denis Pintarić. I kada se činilo da će Jurjevčani slaviti s minimalnih 1:0, u 90. minuti pojavio se Krešimir Galić koji postiže drugi pogodak za zaključak utakmice. Krešimir Šinko je ubacio loptu u kazneni prostor, a Galić glavom zakucao loptu u brodsku mrežu.

S nova tri boda Zrinski se popeo stepenicu više, trenutno se nalazi na drugom mjestu s 12 bodova.