TREĆA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA ISTOK

1. KOLO

CIBALIA (V) – ZRINSKI (J) 3:1 (2:1)

Vinkovci – Stadion Cibalia. Gledatelja: 450. Sudac: Filip Cindrić (Nova Gradiška). Pomoćnici: Marko Sokić (Nova Gradiška) i Oliver Hrmić (Požega). Strijelci: 1:0  Dogan (8.), 2:0 Dogan (11.), 2:1 Fehir (41.), 3:1 Dogan (61.).

CIBALIA: Marijanović, Karimović (80. Suppiger), Kiš, Filipović, Šarić, Kuzmić, Karaula, Kraljević, Dogan, Drena Beljo (63. Oršolić), Stanojević (46. Šest). Trener: Petar Tomić.

ZRINSKI (J): Pintarić, Mihaljević, Fehir, Pranjić, Bagarić, Matković (58. Kvesić), Antonio Kerovec, Majdiš, Šinko, Kukučka (82. Bračko), Stanušić (46. Penava). Trener: Antun Labak.

Svoju prvu utakmicu u Trećoj hrvatskoj ligi Istok nogometaši Zrinskoga odigrali su solidno, a danak porazu platili su pogreškama. Vinkovčani su već u prvih deset minuta poveli 2:0. Naime, Vinkovčani su probili desnu stranu, ubacili loptu u jurjevski peterac, a na tri metra od gola našao se Dominik Dogan kojemu nije bilo teško ubaciti loptu u praznu mrežu.

Nogometaši Zrinskoga još se nisu niti oporavili od šoka, a Vinkovčani su vodili s 2:0. Lopta je ponovo ubačena sa strane, vinkovački napadač ponovo je odlično reagirao: s desetak metara glavom je zakucao u Pintarićevu mrežu.

Nakon toga Jurjevčani su stabilizirali svoju igru i počeli su prijetiti domaćinima. Bolju igru okrunili su pogotkom. Prvi strijelac u trećeligaškoj konkurenciji bio je Dražen Fehir koji je nakon ubačaja Šinka iz kornera s nekoliko metara loptu ubacio u mrežu. Bio je to rezultat prvoga poluvremena u kojemu su punih pola sata Jurjevčani bili ravnopravan protivnik.

U nastavku susreta Zrinski je imao tri odlične prilike, ali Pranjić, Penava i Bagarić nisu se najbolje snašli u ulozi napadača.

Ove promašaje u 61. minuti svojim trećim golom kaznio je najbolji igrač susreta Dominik Dogan.  Vinkovčani su izveli polukontru i omogućili svome napadaču da upiše hat-trick. Do kraja susreta, rezultat se nije mijenjao.

O utakmici protiv Cibalije trener Antun Labak rekao je:

„Ne mogu biti nezadovoljan izdanjem mojih igrača, ali platili smo danak impresioniranošću stadionom i imenom bivšega prvoligaša. Prvih deset minuta smo prespavali, a to su iskoristili Vinkovčani i iz naših pogrešaka postigli dva pogotka. Do kraja prvoga poluvremena postigli smo pogodak koji je utakmicu vratio u neizvjesnost. Na poluvremenu sam probudio dečke, rekao im da možemo igrati protiv Vinkovčana i početkom nastavka imali smo tri prilike da izjednačimo pa čak i povedemo. Ali, tako je to u nogometu, nismo iskoristili svoje prilike i uslijedila je kazna. Pao je treći pogodak koji je zaključio utakmicu“, završio je Labak.

U drugom kolu Zrinski će biti domaćin momčadi Čepina.