TREĆA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA ISTOK

1. KOLO

Golovima Marcela i Žutića Jurjevčani srušili Bedem

ZRINSKI (J) – BEDEM 2:1 (1:0)

Jurjevac – Igralište Bara. Sudac: Nikola Vuković (Osijek). Pomoćnici: Robert Nađ (Osijek) i Igor Marić (Osijek). Strijelci: 1:0 Marcelo (7.), 1:1 Koledić (61.), 2:1 Žutić (80.).

ZRINSKI (J): Pintarić, Matković, Moises (53. Mendeš), Ulm (87. Mihaljević), Ždinjak (66. Šinko), Kukučka (66. Jakić), Marcelo, Majdiš, Begović, Kovačević, Žutić. Trener: Josip Milardović.

BEDEM: Anić, Stojić, Borko, Validžić, Mrdeša, Kozić (80. Gazić), Koledić, Pintarić (65. Luka Sambol), Mauer, Mihajlović, Bagarić. Trener: Mirko Godanj.

Znali su nogometaši Zrinskoga da će protiv Bedema morati uložiti svu snagu i znanje kako bi došli do pobjede. U gostujućim redovima, po prvi puta na jurjevskoj Bari, nastupio je Mislav Bagarić, dugogodišnji igrač Zrinskoga. Od samoga početak „bijelo-plavi“ krenuli su punom snagom i već u sedmoj minuti došli su do vodstva. Korner s lijeve strane izveo je Moises, odigrao loptu prema Karlu Ulmu koji ubacuje loptu u kazneni prostor. Na sedam metara od gola Brazilac Marcelo vrhom kopačke proslijedio je loptu u lijevi donji kut Anićeve mreže. Odlična reakcija jurjevskoga napadača koji je u pravom trenutku majstorski reagirao.

I nakon vodstva domaćini su bili daleko bolja momčad, stvorili su nekoliko stopostotnih prilika, ali do odlaska na odmor rezultat se nije mijenjao.

U 20. minuti  akciju je po desnoj strani započeo Žutić koji se probio u kazneni prostor, ubacuje loptu do Marcela koji je uspio samo dotaknuti loptu, ali ne i značajnije zaprijetiti golmanu Aniću. Samo minutu kasnije ponovo prilika domaćih. Slobodan udarac izveo je Moises, lopta na osam metara od gostujućega golmana dolazi do Ždinjaka koji puca, ali Anić je na mjestu. U 28. minuti ponovo prilika Zrinskoga. Lopta je ubačena s lijeve strane, ponovo je Ždinjak bio na njoj, ali mlako puca što lagano rješava gostujući golman. U posljednjih petnaestak minuta ritam igre je opao, unatoč tome, domaćini su imali više od igre dok gosti niti jednom nisu opasnije ugrozili golmana Pintarića.

U nastavku utakmice vidjeli smo potpuno drugačiju momčad Bedema. Otvorili su igru, preuzeli terensku inicijativu i počeli su prijetiti jurjevskom golu. U 61. minuti dolazi do poravnanja rezultata. Jurjevčani su pokušali namjestiti zaleđe, na vrijeme ga je izbjegao Goran Borko koji je s loptom uputio sam prema golmanu Pintariću. Na desetak metara od njega odigrao je paralelnu loptu prema Kolediću kojemu nije bilo teško pogoditi praznu mrežu. Još desetak minuta gosti su opasno prijetili i imali su stopostotnu priliku za vodstvo. U 68. minuti Mrdeša je izbjegao domaće zaleđe i sam je krenuo prema Pintariću. Međutim, s ruba kaznenoga prostora puca, a Pintarić njegov udarac brani. Bila je to čista prilika za gostujuće vodstvo. Bio je to znak da se domaći igrači probude. Trener Josip Milardović izvršio je četiri izmjene ne bi li promijenio ritam utakmice. To mu je uspjelo i u posljednjih dvadesetak minuta gledamo jurjevsku dominaciju.

U 72. minuti uslijedio je ubačaj iz kuta, gostujući branič loptu izbacuje na rub kaznenoga prostora gdje se našao Marcelo čiji udarac uspijevaju blokirati gostujući igrači. Pritisak Zrinskoga bio je očit i gol je visio u zraku. U 83. minuti, nakon duploga pas Kovačevića i Žutića, prvi pokušaj jurjevskoga napadača blokiran je, ali lopta je ostala u nogama domaćega igrača koji s ruba kaznenoga prostora pogađa ivankovačku mrežu. Za zasluženo vodstvo 2:1. U 85. minuti gosti su imali priliku za izjednačenje. Koledić je pucao s 12 metara, lopta se nezgodno odbila, a Pintarić refleksno rukom izbacuje loptu u polje. Jurjevčani u posljednjijh pet minuta imaju još dvije izgledne prilike. Pravo je čudo da Pavo Kovačević nije postigao treći pogodak u 88. minuti. Nakon „odbijanca“ lopta je došla na rub kaznenoga prostora gdje se našao domaći veznjak. Njegov udarac završio je u bloku domaćih igrača i golmana Anića, a lopta završava u korneru. Nakon tri minute sudačke nadoknade odlični sudac Nikola Vuković odsvirao je kraj utakmice i slavlje Zrinskoga moglo je početi.

Ovom pobjedom Zrinski je preskočio momčad NAŠK-a koja je u ovom kolu ostvarila neslavan rekord. U Požegi je protiv Slavonije poražena s nevjerojatnih 14:0. Jurjevčani su jedanaesti s 26 bodova. U sljedećem 21. kolu očekuje ih gostovanje u Novoj Gradiški kod Sloga koja je u ovom kolu pobijedila Oriolik s 2:1.

Đakovčani razočarali u Valpovu

VALPOVKA – ĐAKOVO CROATIA 1:0 (0:0)

Valpovo – Sportski park Valpovo. Sudac: Domagoj Kečinović (Osijek). Pomoćnici: Filip Đerđ (Darda) i Luka Kurtović (Osijek). Strijelci: 1:0 Mutshaus (53.).

VALPOVKA: Vranjković, Žaja, Magić, Vučički, Hrvoje Novoselić (54. Đurković), Pfaifer, Hrvoje Vinogradac, Mutshaus (81. Perak), Stanić (81. Mitić), Edi Vinogradac, Pavlović (58. Sabo). Trener: Davor Mijatov.

ĐAKOVO CROATIA: Jukić, Kolak, Karimović (46. Galičić), Duje Batinić, Grgačević, Ljuban Ivić (68. Burazin), Pongračić, Domagoj Ivić, Damjanović (68. Ivan Barišić), Kirchbauer (57. Petričević), Klemen. Trener: Hrvoje Bušić.

U četvrtoj proljetnoj utakmici đakovački su nogometaši napustili teren pognute glave. Iako su Valpovčani na tablici daleko ispod Đakovčana, bodovi su ostali u Sportskom parku.

Domaćini su tijekom tjedna napravili šok terapiju, nakon odlaska trenera Gorana Brkića svoj prvi seniorski debi imao je Davor Mijatov. I to potpuno uspješan jer je uspio prekinuti niz valpovačkih poraza i tako se odmaknuti od opasne zone ispadanja.

A Đakovčani su još jednom pokazali da igra u polju „škripi“, da teško dolaze u gol prilike, a samim time i da teško postižu pogotke. Doduše, obje su momčadi u susret krenule bez nekoliko standardnih igrača, ali koga nema bez njega se mora, stara je nogometna izreka. Za Valpovčane nisu nastupili Ćavar i Vida dok u gostujućim redovima nije bilo stopera Tomislava Boškovića te napadača Ljulja i Dogana.

U prvom poluvremenu bila je to tvrda, prava muška igra u kojoj niti jedna momčad nije imala previše prilika za pogodak. Đakovčani su tek u 45. minuti stvorili prvu izglednu priliku, ali nakon udarca Domagoja Ivića, golman Vranjković odbio je loptu do Kirchbauera koji nije najbolje reagirao.

Početkom drugoga dijela, točnije u 53. minuti, dogodio se ključni trenutak utakmice – gol Valpovke. Loptu je iskosa s desne strane primio Emanuel Mutshaus koji šutira prema đakovačkom golu. Lopta je pogodila gostujućeg stopera Branka Klemena, promijenila smjer i iznenadila golmana Jukića.

Nakon toga, Đakovčani su preuzeli terensku inicijativu, imali su posjed lopte, ali nikako nisu pronašli put prema domaćoj mreži. Domaćini su  imali još dvije izgledne prilike, ali nisu se najbolje snašli Đruković i Magić.  Do kraja utakmice tek udarac glavom Luke Kolaka koji je fijuknuo pored vratnice sve je što su igrači trenera Hrvoja Bušića učinili.

Ovim porazom Đakovo Croatia ostaje na 34 boda, dok su Valpovčani ostvarili 21 bod.

Izvor|Foto: DJ Sport/Miro Šola