TREĆA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA ISTOK, 10. KOLO

ORIOLIK – ZRINSKI (J) 3:0 (1:0)

Oriovac – Igralište Oriolik. Gledatelja: 200 Sudac: Nenad Vargović (Virovitica). Pomoćnici: Marko Gašparić (Virovitica) i Mladen Matić (Virovitica). Strijelci: 1:0 Jurić – 10. m – 11 m), 2:0 Jurević, 3:0 Jašarević (76.).

ORIOLIK: Herceg, Jurević, Juzmić, Kokotović, Mijić (90. Tokić), Jurić, Majstorić, Lucić (81. Plemenčić), Stahović, Stubičan, Jašarević (85. Kemec). Trener: Robert Dujić.

ZRINSKI (J): Pintarić, Mihaljević, Fehir, Pranjić, Bagarić, Lukačević (72. Kukučka), Dos Santos Junior, Stanušić (56. Galić), Majdiš, Filipović (46. Antonio Kerovec), Sousa de Deus. Trener: Antun Labak.

Zrinski je na gostovanju u Oriovcu doživio svoj treći uzastopni poraz koji ih je primaknuo sredini tablice. Sve je za Jurjevčane krenulo po zlu već u desetoj minuti kada je sudac Nenad Vargović dosudio kazneni udarac za domaćine. Nakon ubačene lopte u gostujući kazneni prostor, oriovački napadač pokušao je proći pored Dos Santosa Juniora, a sudac je brzo pokazao na bijelu točku. Siguran realizator najstrože kazne bio je Goran Jurić. Da nesreće ne dolazi sama, potvrdilo se u 18. minuti kada je opet u prvom planu bio sudac Vargović. Naime, nakon prekršaja nad jurjevskim Brazilcem Sousom de Deusom nastala je gužva u kojoj je sudjelovalo nekoliko igrača. Sudac utakmice našao je Solomunsko rješenje: put u svlačionicu pokazao je jurjevskom napadaču, a nitko od domaćini nije kažnjen. Tako su gosti do kraja utakmice bili s igračem manje, a to je uvelike usmjerilo utakmicu na oriovačku stranu. Na odmor se otišlo s minimalnim domaćim vodstvom. Međutim, u nastavku susreta, domaćini su u 57.minuti povećali svoje vodstvo. Ubačena je lopta s desne strane, a na rubu peterca natrčao je Antonio Jurević koji glavom zakucava loptu u Pintarićevu mrežu. Nakon toga, Jurjevčani su imali odličnu priliku. Krešimir Galić šutirao je s dvadesetak metara, golman Herceg kratko je odbio loptu  do Dos Santosa Juniora čiji je šut oriovački golman obranio. U 76. minuti domaćini su došli do trećega gola. S lijeve strane Oriovčani su ubacili loptu u kazneni prostor Zrinskoga, loptu je skrenuo Mirza Jašarević i prevrio golmana Pintarića. U samoj završnici Bagarić je snažno šutirao s 25 metara, ali lopta je fijuknula iznad prečke.

Zrinski je pao za jedno mjesto, trenutno su osmi sa 14 bodova.

Izvor: Miro Šola