Jučer je odigrano nekompletno (nije odigrana utakmica Vinogradar – Polet) peto kolo 2. ŽNL Đakovo koja nam je opet ponudila dosta uzbuđenja.

Trenutni lider, Dračice, ne posustaju te su i u ovom kolu pokazali svoju snagu pobijedivši rezultatom 4:0 Slogu iz Koritne. Istim rezultatom slavio je Omladinac u gostima kod bivšeg prvaka u Širokom Polju, što možemo nazvati najvećim iznenađenjem kola. Slavonija iz Punitovaca slavila je rezultatom 2:1 kod Radničkog u Viškovcima te tako ostala u korak s Dračicama, dok su Viškovčani ostali na posljednjem mjestu sa samo jednim bodom. Zanimljivo je bilo i na utakmici u Forkuševcima, gdje je domaće Jedinstvo imalo 2:0 na poluvremenu protiv Slavonije iz Budrovaca. Gosti u nastavku dolaze do izjednačenja, ali Jedinstvo na kraju ipak slavi rezultatom 3:2. Dinamo je na domaćem terenu slavio protiv Šokadije, a utakmicu su obilježila čak 3 crvena kartona.  Novi drugoligaš, Kešinci, pokazao je kako će svima biti tvrd orah na domaćem teenu odigravši 0:0 s HOŠK-om.