Ovog vikenda odigrano je 21. kolo 2. ŽNL Đakovo.

U posljednjih pola sata Semeljčani utrpali šest golova

POLET – BUDUĆNOST  8:1 (2:0)

Semeljci – Igralište Semeljci. Sudac: Hrvoje Orešković (Đakovo). Pomoćnici: Antun Taranić (Đakovo) i Josip Kedveš (Đakovo). Strijelci: 1:0 Petar Paradžik (8.), 2:0 Petar Paradžik (39.), 2:1 Pejić (48.), 3:1 Ćosić (62.), 4:1 Ćosić (65.), 5:1 Petar Paradžik (76.), 6:1 Mario Vuksanović (77.), 7:1 Petar Paradžik (88.), 8: 1 Ćosić (90.).

POLET: Miro Vuksanović, Knežević (67. Gavran), Rebić (79. Rašić), Gradištanac, Mario Vuksanović, Petar Paradžik, Ćosić, Pilić, Radonić, Tanasić (60. Idžanović), Doko.

BUDUĆNOST: Perić, Jakov Paradžik, Ivanović, Grgić, Mikulandra, Gregić, Penava, Anto Grgić, Pejić (78. Majdenić), Babić (76. Pražak), Pavić (46. Novotni).

Semeljčani su došli do očekivane pobjede koja je izražena s visokih 8:1. Međutim, ovo je bila doista čudna utakmica u kojoj su gosti iz Gorjana jako dobro stajali na terenu u prvih 45 odnosno sve do 62. minute.

Naime, gosti su se odlično branili, ali su u nekoliko navrata iz kontri opasno zaprijetili golmanu Miri Vuksanovću, no semeljački golman bio je na mjestu. ipak dva puta kapitulirali u prvom poluvremenu. U osmoj minuti Petar Paradžik nagovijestio je svoj golgeterski dan kada je prvi puta svladao golmana Perića. Do 39. minute mreže su mirovale, a tada Paradžik po drugi puca i šalje loptu u gorjansku mrežu što je bio i rezultat prvoga poluvremena.

Odmah početkom nastavka točnije u 48. minuti gosti smanjuju rezultat na 1:2. Strijelac je bio Anto Pejić. I sve do 62. minute izgledalo je da će gosti odigrati solidnu utakmicu. Ali, tada nastaje gostujući potop. Za pola sata igre primili su čak šest golova ili što bi statistički značilo svakih pet minuta po jedan. A nemilosrdni u domaćim redovima bili su Petar Paradžik, koji je svojim golovima iz prvoga poluvremena dodao još dva, a probudio se i Mario Ćosić koji je bio trostruki strijelac (62, 65. i 90.). Treba spomenuti i odličnu igru Antonija Rebića koji je bio dvostruki asistent Mariju Ćosiću.  U listu strijelaca upisao se i Mario Vuksanović.

Nakon 0:2 Širokopoljci pokazali karakter

HOŠK – HAJDUK (ŠP) 2:4 (2:1)

Gašinci – Igralište Lipovice. Sudac: Marko Tomić (Gorjani). Pomoćnici: Željko Šekerija (Đakovo) i Mato Jagodin (Đakovo). Strijelci: 1:0 Blažeković (7.), 2:0 Živković (42.), 2:1 Petrušić (45.), 2:2 Labak (76. – 11 m), 2:3 Stjepan Đambić (83.), 2:4 Drmić (89.).

HOŠK: Grubešić, Nerovčić, Franjić, Ante Barišić Jaman, Živković, Danijel Rac, Totić, Jezidžić (73. Ivica Rac), Svalina, Hrgić, Kust. Trener: Stjepan Milković.

HAJDUK (ŠP): Ivić, Blažević (89. Ljubić), Šarić, Labak, Ognjenović (73. Stjepan Đambić), Drmić, Gurdon, Bošković, Mišetić, Petrušić, Blažeković.

I najstariji Gašinčani ne sjećaju se kada je jedna nogometna utakmica izazvala toliko zanimanje kao ovosubotnje gostovanje Hajduka iz Širokoga Polja. Doduše, HOŠK ove sezone igra odlično tako da su s 42 boda ugostili drugoplasirane Širokopoljce koji su imali četiri boda više. Dakle, derbi koji je u potpunosti ispunio očekivanja: domaćini su poveli 2:0, gosti stigli i na kraju pobijedili. Palo je čak šest golova, moglo se vidjeti odličnih nogometnih poteza i lijepih akcija. Dakle, sve ono što nogomet čini najpopularnijom sporednom stvari na svijetu.

A za Gašinčane nije moglo početi bolje. Već u trećoj minuti prva opasnost pred golom Ivića. Mirko Svalina iskosa s lijeve strane uputio je loptu na desetak metara od gostujućega golmana, ali Danijel Rac zamalo je zakasnio.

Ali, zato u sedmoj minuti slavlje domaćina. Domaći vezni red ubacio je loptu na tridesetak metara od protivničkoga gola, posljednji igrač u obrani Hajduka Antonio Labak pokušao je loptu izbaciti, ali ju je promašio i Danijel Rac bježi iskosa s lijeve strane. Ubacuje loptu na prvu vratnicu gdje se našao Borna Blažeković koji, pokušavajući ju izbaciti, pogađa vlastitu mrežu.

Nakon toga, gosti su pokušavali doći do izjednačenja, ali njihovi napadi bili su pomalo stihijski što je bez problema rješavala domaća obrana. Domaćini su imali još nekoliko prilika za povećanje rezultata, ali promjene nije bilo. U 28. minuti Stipan Jezidžić ubacuje loptu s desne strane, na prvoj vratnici Danijel Rac puca glavom, ali lopta prolazi tik uz vratnicu. Tri minute kasnije Hrgić je izveo slobodan udarac s tridesetak metara, lopta je došla do Stipe Totića koji glavom puca, ali njegov udarac nije bio dovoljno jak da bi iznenadio golmana Ivića.

I kada su se igrači spremali za odmor, uslijedila su dva pogotka. U 42. minuti Dario Živković pobjegao je gostujućoj obrani i s ruba kaznenoga udarca uputio loptu. Na radost domaćina završila je u maloj mrežici. Je li na pomolu veliko iznenađenje? Ipak, u posljednjoj minuti gostima nadu vraća Filip Petrušić koji udarcem s 25 metara pogađa rašlje i smanjuje rezultat na 1:2 što je bio rezultat prvoga poluvremena.

U nastavku utakmice vidljivo je bilo da su Širokopoljci fizički spremniji te su preuzeli terensku inicijativu. U 76. minuti Drmić je ušao u kazneni prostor, Stipo Totić ga ruši, a sudac Tomić opravdano je pokazao na bijelu točku. Siguran realizator najstrože kazne bio je Antonio Labak.

Gosti su u 73. minuti pogodili s izmjenom kada je u igru umjesto Ognjenovića ušao Stjepan Đambić. Upravo on donio je radost gostima kao strijelac trećega pogotka. On se najbolje snašao u gužvi u domaćem kaznenom prostoru i zatresao domaću mrežu. Domaćini su u posljednjih pet minuta krenuli na sve ili ništa ne bi li barem spasili bod i time ostavili puno prostora gostima. U 89. minuti nogometaši Hajduka potvrdili su pobjedu. Gurdon je pucao, golman Grubešić odbio loptu do Drmića koji je natrčao i zakucao loptu u mrežu.

Ovom pobjedom Hajduk je napravio veliki korak u borbi za naslov prvaka, a Gašinačni mogu biti zadovoljni jer su pokazali da i s najjačim momčadima mogu igrati ravnopravno. Da su na odmor otišli s vodstvom 2:0 pitanje je kako bi ova utakmica završila. Čista i zaslužena pobjeda gostiju.

“Vinogradari” do nogu potukli Kondrićane, Josip Fehir osmerostruki strijelac

VINOGRADAR – REKORD 11:0 (5:0)

Mandićevac – Igralište Mandićevac. Sudac: Željko Lipar (Đakovo). Pomoćnici: Vedran Matić (Đakovo) i Antun Mižurić (Stari Perkovci). Strijelci: 1:0 Josip Fehir (2.), 2:0 Josip Fehir (4.), 3:0 Josip Fehir (20.), 4:0 Grgačević (33.), 5:0 Josip Fehir (35.), 6:0 Josip Fehir (48.), 7:0 Brajković (50.), 8:0 Josip Fehir (54.), 9:0 Josip Fehir (57.), 10:0 Josip Fehir (69.), 11.0 Brajković (75.).

VINOGRADAR: Kovačević (48. Kolar), Kolarik, Hamzić (46. Šakota), Grgačević, Lucijak, Brajković, Živković (46. Getoš), Kerovec, Zorbas (5. Pražak), Labak, Josip Fehir. Trener: Dražen Fehir.

REKORD: Medved Antonio Kedveš, Barić, Božidar Kedveš, Gabrijel Kedveš, Premužić, Saček, Adam Kryk, Jakšić, Zeko, Tomislav Kryk.

Što reći o utakmici koja završi dvocifrenom pobjedom domaće momčadi. „Vinogradari“ su nastavili svoj niz neporaženosti na svome terenu, a Kondrićani svoj „križni put“ u kojemu se ne vidi niti malo svjetlosti.

I ponovo su gosti utakmicu završili nekompletni jer su u zapisniku imali samo jedanaest igrača. Od 48. minute Kondrićani su igrali s deset igrača jer je zbog ozljede igru napustio Tihomir Jakšić. No, svakako da to nije razlog ovako velikoga poraza.

Od prve minute Josip Fehir preuzeo je stvar u svoje ruke i prvim pogotkom nagovijestio „golijdu“. Samo dvije minute kasnije već je 2:0, a u 20. trećim golom Fehir kreće u lov na rekord. Do odlaska na odmor Gabrijel Grgačević postiže četvrti pogodak da bi poluvrijeme Mandićevčani zaključili četvrtim golom Josipa Fehira.

U nastavku utakmice, kada je nestalo kakvog-takvog otpora gostiju, Josip Fehir obilježio je ovu utakmicu. Od šest domaćih golova on je postigao četiri i uz još četiri iz prvoga dijela došli smo do osam pogodaka. Ovo će zasigurno ući u knjigu rekorda.

“Slavonci” protiv Sloge do druge pobjede

SLAVONAC (P) – SLOGA 4:0 (2:0)

Preslatinci – Igralište Školski vrt. Sudac: Hrvoje Lovrić (Đakovo). Pomoćnici: Filip Čota (Đakovo) i Antun taranić (Đakovo). Strijelci: 1:0 Roko Guron (8.), 2:0 Mirko Mesaroš (34.), 3:0 Franjić (55.), 4:0 Babić (80.).

SLAVONAC (P): Horvat, Mirko Mesaroš, Dominik Mesaroš, Hipp, Posavac, Josip Mesaroš, Franjić, Babić, Antonio Mesaroš (70. Pataki), Gurdon (40. Mihaljević), Šarić (36. Lešić).

SLOGA: Josip Drenjančević, Pačarić (70. Goran Josipović), Štibi (46. Luka Drenjančević), Tadić (85. Sušić), Matošević, Penava (59. Miladinović), Vidić (76. Suvala), Marin Penava, Bjelobrk, Mlinarević, Romac.

Nogometaši Slavonca, nakon nekoliko utakmica koje su odigrali dobro, ali nisu imali sreće, danas su u potpunosti nadigrali nogometaše iz Koritne i time osvojili svoju drugu prvenstvenu pobjedu te sada izbjegavanje posljednjega mjesta i nije više nemoguća misija. A nogometaši Sloge i dalje na gostovanjima prikazuju blijede igre koje im donose visoke poraze.

Domaćini su već u osmoj minuti slavili. Ubačenu loptu iz kornera najbolje je iskoristio Roko Gurdon koji je u skoku bio viši od svoga čuvara i glavom s desetak metara pogađa u desnu stranu golmana Josipa Drenjančevića. U 24. minuti gosti su imali najbolju priliku za pogodak. Kapetan Marin Penava s četrdesetak je metara ubacio loptu na rub domaćega kaznenoga prostora, loptu je odlično primio Marijan Matošević koji puca, ali golman Horvat bio je na mjestu i tako spasio svoju mrežu.

Nakon toga gosti su izveli dva kornera, ali nije bilo opasnosti za domaći gol. U 34. minuti Mirko Mesaroš presjekao je loptu, prošao dvojicu protivničkih igrača i sam izašao pred golmana Drenjančevića. Mirno je poslao loptu pored gostujućega golmana za vodstvo 2:0. Bio je to rezultat prvoga poluvremena.

U nastavku utakmice gosti su preuzeli terensku inicijativu, stvorili nekoliko izglednih prilika, ali u njihovim redovima nije bilo raspoloženoga strijelca. To su kaznili domaći igrači koji su u nastavku utakmicu postigli još dva pogotka. U 55. minuti domaćini su odigrali akciju u četiri poteza. Loptu je na sredini terena primio Tomislav Babić koji na lijevoj strani pronalazi Mihaljevića. Točnom loptom ovaj pronalazi Marka Franjića koji plasira loptu pored gostujućega golmana. Konačan rezultat pao je u 80. minuti. Ponajbolji igrač utakmice, Tomislav Babić, ukrao je loptu gostujućem braniču i sam izašao pred golmana. Rutinski šalje loptu ispod ruke protivničkoga golmana.

U redovima Slavonca svi igrači zaslužuju pohvale jer su doista odigrali odličnu i borbenu utakmicu i zasluženo osvojili tri boda. A nogometaši Sloge na gostovanju ostvarili su još jednu blijedu predstavu.

Strizivojnska 3 M potopila Jedinstvo

ŠOKADIJA – JEDINSTVO 6:0 (2:0)

Strizivojna – Igralište Strizivojna. Sudac: Marin Bibković (Đakovo). Pomoćnici: Marko Tomić (Gorjani) i Ivan Kedveš (Đakovo). Strijelci: 1:0 Mašić (12.), 2:0 Matić (15. – 11 m), 3:0 Mašić (47.), 4:0 Mišić (62.), 5:0 Matić (71.), 6:0 Mišić (85.).

ŠOKADIJA: Šen, Josip Damjanović, Bilić, Pačarić (56. Marković), Jakobović, Nikola Andrijević (60. Mišić), Matić Antonio Đurasović (75. Matej Andrijević), Milinović, Mašić (80. Mario Andrijević), Rendulić (46. Djaković). Trener: Josip Kunce.

JEDINSTVO: Barić, Perković, Šušak, Marjanović, Antonio Paradžik, Bježančević, Vočanec (75. Lončarević), Dalibor Paradžik (66. Matković), Drlić, Tribuljak, Milošević.

Nogometaši Šokadije pokazali su svoju staru naviku: na domaćem terenu nikome ne prepuštaju bodove. U ranoj fazi utakmice domaćini su postigli dva pogotka i tako najavili osvajanje nova tri boda. U 12. minuti strijelac prvoga pogotka bio je Antonio Mašić, a samo tri minute kasnije Strizivojnci vode s 2:0. Iz opravdano dosuđenoga kaznenoga udarca Ivan Matić povećava rezultat. Gosti nisu imali previše prilika za gol tako da su obje momčadi na odmor otišle s postignutim rezultatom.

Rastrčanom Mašiću samo je dvije minute u nastavku trebalo da se po drugi puta upiše u listu strijelaca. Desetak minuta igra se preselila na sredinu terena, a u 62. minuti Marko Mišić, nakon tek dvije provedene minute u igri, postiže četvrti pogodak za svoju momčad. Na pomolu je težak forkuševački poraz. U 71. minuti po drugi se puta u listu strijelaca upisao Ivan Matić da bi točku na „i“ u 85. minuti stavio Marko Mišić.

Tako će ova utakmica biti zapamćena po činjenici da su tri domaća igrača bila dvostruki strijelci (Mašić, Matić i Mišić). I svoj trojici prezime počinje s M, a i prezimena su im poprilično slična.

Slavonija lakše od očekivanoga do pobjede

SLAVONIJA (B) – RADNIČKI 3:0 (1:0)

Budrovci – Igralište Budrovci. Sudac: Tomislav Rupčić (Đakovo). Pomoćnici: Dino Škalić (Đakovo) i Mato Jagodin (Đakovo). Strijelci: 1:0 Markić (42.), 2:0 Valentin Sito (49.), 3:0 Željko Kladarić (59.).

SLAVONIJA (B): Jakov Sito, Drenjančević, Klepo, Tilli, Ivan Kladarić (74. Antonio Jurić), Valentin Sito, Nikolić (64. Antunović), Markić (74. Novaković), Kolić, Bunarkić (53. Karlo Sito), Željko Kladarić (74. Tomislav Sito). Trener: Branko Nikolić.

RADNIČKI: Danijel Drenjančević, Kovač (46. Ivić), Bašić (46. Goran Lagator), Marko Mijakić, Stjević (75. Antonio Lagator), Karin, Gusić, Domagoj Mijakić, Horvat, Erceg, Perić (72. Zorić).

Bio je to sudar dvaju raspoloženih momčadi koje su u proljetnom dijelu prvenstva igrale odlično. Gosti iz Viškovaca u dosadašnjim su utakmicama upisali sve pobjede tako da su se domaćini posebno pripremili za gostujuću momčad.

Utakmica je u prvom poluvremenu bila u znaku domaćina: stvorili su nekoliko izglednih prilika, ali nije bilo raspoloženoga napadača. Stopostotne prilike promašili su Đuro Tilli, Željko Kladarić, Stipo Markić, a dva je puta na gol pucao Branko Nikolić. Međutim, mreža Danijela Drenjančevića ostala je netaknuta. Sve do 42. minute kada domaći napadači pronalaze put do mreže. Nakon duploga pasa Nikolića i Željka Kladarića lopta je došla do Valentina Sita koji ubacuje loptu u kazneni prostor. Na pravom se mjestu našao Stipo Markić koji glavom šalje loptu uz samu stativu. Neobranjivo za viškovačkoga golmana. Bio je to rezultat prvoga poluvremena.

Odmah početkom nastavka, točnije u 48. minuti, Budrovčani su podebljali svoje vodstvo. Ponovo je raspoloženi dvojac Nikolić – Kladarić izigrao gostujuće braniče, lopta je došla do Valentina Sita koji prolazi i golmana Drenjančevića i mirno šalje loptu u mrežu. Već tada je bilo jasno da će bodovi ostati u Budrovcima. Ali, da ne bi bilo dramatike pobrinuo se u 59. minuti Željko Kladarić. Raspoloženi Valentin Sito pronašao je Željka Kladarića koji prolazi trojicu viškovačkih igrača i sam izlazi pred golmana. Mirno, rutinski gura loptu pored golmana.

Do kraja susreta Budrovčani su mogli postići još koji pogodak, ali Zetović s pet metara puca, a golman Drenjančević brani. Nakon toga Karlo Novaković dva puta puca s pet metara: prvi puta Drenjančević brani, a drugi puta puca pored gola. Viškovčani su u samoj završnici zaprijetili golmanu Jakovu Situ, ali udarac Marka Ercega obranio je domaći golman.

Prema prikazanoj igri Budrovčani su zasluženo došli do pobjede koja ih i dalje ostavlja na prvom mjestu. S 50 bodova imaju pet bodova više od drugoplasiranoga Hajduka, ali i jednu utakmicu više. U sljedećem kolu Slavonija je slobodna.

U Trnavi svi zadovoljni podjelom bodova

DINAMO (TR) – OMLADINAC (ĐS) 1:1 (1:1)

Trnava – Igralište Kratine. Sudac: Dražen Matasović (Đakovo). Pomoćnici: Željko Šekerija (Đakovo) i Marko Šimić (Đakovo). Strijelci: 1:0 Benić (16.), 1:1 Zvonimir Aščić (22.).

DINAMO (TR): Kovačić, Nikolić, Bartoš, Petrović, Čmelješević, Franjić (45. Kreković), Svilanović, Vuković, Benić, Holbik, Katalenić.

OMLADINAC (ĐS): Lilić, Kričančić, Jakab, Tomislav Aščić, Jambrec, Vrtarić, Zvonimir Aščić (66. Jelačić), Genda, Ivan Aščić, Davidović (46. Žarko Aščić), Mikloš.

Utakmica između Trnavčana i Selčana, na teškom terenu, protekla je u borbenoj igri u kojoj su obje momčadi imale svoje prilike za pobjedu. Međutim, na kraju podjela bodova najrealniji je ishod utakmice.

Domaćini su bolje otvorili utakmicu i u 16. minuti došli su do vodstva. Holbik je uputio snažan udarac, lopta se odbila od prečke i došla do Benića koji ju iz blizine šalje u mrežu. Domaćini su postigli i drugi pogodak, ali je glavni sudac Dražen Matasović, na intervenciju pomoćnika Željka Šekerije, poništio Svilanovićev pogodak zbog zaleđa. Gosti su izjednačili rezultat u 22. minuti. Dugu loptu uputili su Selčani prema Zvonimiru Aščiću koji je pobjegao domaćoj obrani i iskosa ušao u kazneni prostor. Njegov udarac nije uspio obraniti domaći vratar Kovačić.

U drugom poluvremenu igra je izgubila na ritmu, jedni i drugi pokušavali su doći do pobjedničkoga gola, ali nije bilo izglednijih prilika. Domaćini su imali terensku inicijativu, ali bez osmišljene završnice, dok su Selčani čekali priliku iz svoga najjačega oružja – kontre. Ipak, niti oni nisu dočekali priliku ozbiljnije ugroziti domaćega golmana.